MSC Gülsün zawinął do DCT Gdańsk

Port Gdańsk

Po 45 dniach podróży z Chin największy kontenerowiec na świecie zacumował dziś po raz pierwszy przy nabrzeżu terminala głębokowodnego DCT Gdańsk. Na statku zostanie przeładowanych 11 tys. kontenerów (18 tys. TEU).

Należący do przewoźnika MSC statek jest aktualnie największym kontenerowcem na świecie i zarazem jedyną jednostką o szerokości 24 rzędów kontenerów. Do Gdańska będzie teraz zawijał w cotygodniowym serwisie 2M Silk/AE-10.

DCT Gdańsk informuje, że podczas postoju w Porcie Gdańsk na MSC Gülsün zostanie przeładowane 11 tys. kontenerów (18 tys. TEU). To największa regularna wymiana kontenerów w Europie. Więcej o nowym statku MSC piszemy w tekście zapowiadającym jego wizytę w Trójmieście.

Największe statki z kontenerami zawijają do DCT Gdańsk od 2013 r. Terminal posiada suwnice STS o zasięgu ponad 25 rzędów kontenerów, głębokowodne nabrzeża i obrotnice do 670 m. Przy takich zasobach przeładunkowych DCT jest gotowe do przeładunku nowej klasy kontenerowca typu Megamax-24, jakim jest MSC Gülsün.

– Chcielibyśmy podziękować naszym klientom za korzystanie z DCT Gdańsk jako bramy do Europy Wschodniej oraz MSC za powierzenie nam ich nowej flagowej klasy statków, przy obsłudze których dążymy do zapewnienia najwyższego poziomu usług i niezawodności – mówi Cameron Thorpe, prezes DCT Gdańsk.

DCT należy do Grupy PSA, która dzieli udziały w spółce z powołanym z ramienia Skarbu Państwa, Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) oraz australijskim funduszem inwestycyjnym IFM.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane