Nowy operator centrum dystrybucji Auchan w Lędzinach

ID Logistics

Auchan Polska rozwija współpracę z ID Logistics. Operator logistyczny od ponad 8 lat obsługuje magazyn sieci handlowej w Mszczonowie. Aktualne odpowiadać będzie także za zarządzanie operacjami w centrum dystrybucji w Lędzinach (woj. śląskie), skąd realizowane są dostawy do sklepów Auchan w południowej Polsce.

Centrum dystrybucji Auchan w Lędzinach o powierzchni 54 tys. mkw. działa od 2022 roku. Jego uruchomienie związane było z reorganizacją infrastruktury logistycznej sieci handlowej w Polsce i optymalizacją jej łańcucha dostaw. W centrum składowane są artykuły spożywcze suche i świeże, w tym wymagające składowania w temperaturze kontrolowanej w różnych zakresach (nabiał, mięso, ryby, owoce i warzywa). Dodatkowo, magazynowane są tam środki czystości, chemia gospodarcza, tekstylia oraz artykuły wyposażenia wnętrz. Z lędzińskiego magazynu dystrybuowane są do wszystkich sklepów sieci Auchan na południu Polski, w tym hipermarketów, supermarketów oraz małoformatowych.

W lędzińskim centrum dystrybucji ID Logistics odpowiada za zarządzanie kompleksową obsługą magazynową. Do zadań zespołu liczącego ponad 470 pracowników należy przyjęcie dostaw (recepcja), magazynowanie, zarządzanie zapasami oraz załadunek i dystrybucja, także w tzw. tranzycie (bezpośrednia wysyłka do sklepów, z pominięciem etapu składowania). Zakres usług obejmuje również etykietowanie produktów, w tym naklejanie polskich etykiet na towary importowane.

Magazyn w Lędzinach jest pierwszym „kampusem”, który ma sprostać wdrażanej przez Auchan strategii omnichannel – mówi Mariusz Gawęda, senior manager operacji logistycznych Auchan Polska. – W celu zapewnienia kontynuacji operacyjnej oraz dalszego rozwoju zakresu usług i pełnego wykorzystania możliwości tego magazynu, zdecydowaliśmy o zmianie operatora logistycznego. Naszym nowym partnerem zostanie firma ID Logistics – mówi Gawęda.

Firmy nie ujawniają, kto był dotychczasowym zarządcą magazynu. Wiadomo tylko, że proces przejmowania jego obowiązków przez ID Logistics zajmie 3 miesiące.

Centrum dystrybucji w Lędzinach jest drugim magazynem sieci Auchan w Polsce, którym zarządza ID Logistics. Od 2015 roku operator obsługuje obiekt w Mszczonowie (woj. mazowieckie) o powierzchni ponad 47 tys. mkw. Składowane są tam artykuły przemysłowe (m.in. kosmetyki, chemia gospodarcza, środki czystości) i spożywcze, nie wymagające temperatury kontrolowanej. Z Mszczonowa towary dystrybuowane są do sklepów sieci Auchan w północnej części Polski, realizowane są też zamówienia internetowe.

Frigo Logistics obsłuży 113 sklepów Auchan

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane