Otwarto magazyn do obsługi Nowego Jedwabnego Szlaku

Langowski Logistics

Langowski Logistics otworzył w Łodzi magazyn przeznaczony przede wszystkim do obsługi ładunków importowanych i eksportowanych transportem kolejowym na tzw. Nowym Jedwabnym Szlaku. Dzięki magazynowi i stałemu połączeniu kolejowemu w relacji Łodź – Chengdu (Chiny), firma może zaoferować usługę konsolidacji i spedycji chińskich towarów.

Magazyn w Łodzi jest czwartym, własnym magazynem otwartym przez Langowski Logistics. Obiekt zlokalizowany jest w parku logistycznym Panattoni Central European Logistics Hub we wschodniej części Łodzi, w pobliżu terminalu kolejowego.

Magazyn przeznaczony jest głównie dla potoku ładunków międzynarodowych w imporcie i eksporcie. Obiekt wyposażono m.in. w wózek widłowy o udźwigu do 5 ton oraz dwa o udźwigu do 2,5 tony. W magazynie jest 3,3 tys. mkw. powierzchni składowej oraz 300 mkw. placu odkładczego. Dodatkowo nowy magazyn wyposażony jest w cztery doki przeładunkowe, bramę drive-in, całodobową ochronę i monitoring, a także kontrolę wilgotności i temperatury. Wkrótce magazyn uzyska certyfikat systemu HACCP, zapewniający bezpieczeństwo żywności.

Magazyn Łódź ukierunkowany jest przede wszystkim na obsługę ładunków kolejowych z oraz do Chin.

Operator magazynu świadczy dla importerów m.in. rozformowywanie kontenerów, konfekcjonowanie towarów oraz odwozy w ramach ostatniej mili.

Obsługa towarów w eksporcie do Chin i krajów CIS to przede wszystkim usługa konsolidacji ładunków. W ramach logistyki magazynowej Langowski Logistics oferuje usługi własnej Agencji Celnej oraz magazyn czasowego składowania. Wkrótce przy magazynie będzie uruchomiony skład celny (zgodę musi wydać Urząd Celny).

Łódzki magazyn jest czwartym obiektem Langowski Logistics po magazynach w Gdyni, Gdańsku, i Pruszkowie).

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane