Port Gdańsk uruchomił system Navigate

Portal TSL

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk bierze udział w targach Transport Logistic 2019 w Monachium. Podczas wydarzenia gdański port ogłosił współpracę z Portem Rotterdam w zakresie systemu wyszukiwania połączeń transportowych dla klientów. Stworzona przez Holendrów Internetowa przeglądarka Navigate została udostępniona pod adresem: portgdansk.pl/navigate.

Największy polski port uruchomił dla kontrahentów i klientów, transportujących towary przez Gdańsk, system Navigate. – To innowacyjny system opracowany przez Port Rotterdam. Pozwala wybrać najkrótszą i najtańszą trasę transportu ładunku. Istnieją podobne aplikacje mobilne, dzięki którym podróżni mogą zaplanować swój przejazd z uwzględnieniem przesiadek, czasu i kosztu. Jako jeden z pierwszych portów na świecie wprowadzamy Navigate – mówi Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk.

Navigate to porównywarka ofert przewoźników w całym łańcuchu dostaw. W pierwszej fazie będzie służyła przewozowi kontenerów, później zostanie rozszerzona na inne typy ładunków. Navigate umożliwia przegląd najskuteczniejszych połączeń, uwzględniając transport drogą morską, koleją i barkami. Program zawiera katalog firm, działających zarówno na terenie Portu Gdańsk, jak i wokół niego. Trasy pokazywane przez Navigate obejmują połączenia między Gdańskiem a innymi światowymi portami oraz europejskimi terminalami śródlądowymi.

– Rozwój tej aplikacji i jej wprowadzenie do Portu Gdańsk wpisuje się w naszą ambicję uczynienia portu w Rotterdamie najbardziej „smart” portem na świecie. Przejęcie wiodącej roli w cyfrowej transformacji sprawi, że port w Rotterdamie będzie bardziej wydajny, niezawodny i konkurencyjny. Współpraca w tym zakresie z innymi portami również optymalizuje potencjał rozwiązań cyfrowych. Im więcej portów używa Navigate, tym bardziej cenna staje się aplikacja – tłumaczy Allard Castelein, prezes Portu Rotterdam.


Navigate działa na stronie Portu Gdańsk jako osobna zakładka. Dzięki temu każdy, kto wejdzie na stronę portu, będzie w stanie sprawdzić najodpowiedniejsze dla siebie połączenie transportowe pomiędzy Gdańskiem a innymi portami morskimi na świecie oraz europejskimi terminalami śródlądowymi.

Transport Logistic w Monachium to jedno z największych światowych wydarzeń, które skupia świat logistyki, mobilności, IT i zarządzania łańcuchem dostaw. Tegoroczna edycja to już 41. raz, kiedy przedstawiciele różnych branż przedstawiają swoją ofertę, debatują i spotykają się z potencjalnymi klientami. Targi skupiają ok. 2,5 tysiąca wystawców z kilkudziesięciu państw.

Polskie firmy na targach Transport Logistic 2019

Port Gdańsk, Gdynia i Szczecin-Świnoujście mają wspólne stoisko, na którym spotkać można także ich kontrahentów. Przez cztery dni targów polskie porty prezentują nie tylko swoją ofertę handlowa, ale także projekty inwestycyjne i plany rozwojowe.

Łukasz Greinke, prezes portu Gdańsk i Allard Castelein, prezes portu Rotterdam.

Na zdjęciu: Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk i Allard Castelein, prezes Portu Rotterdam.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane