Rosyjski Delo ma teraz większość akcji Global Ports

Maersk

A.P. Moller-Maersk poinformował, że 30,75 proc. jego akcji w rosyjskiej spółce terminalowej Global Ports Investment, przejął drugi akcjonariusz spółki: rosyjska grupa logistyczna Delo Group. Aktualnie do Delo należy 61,5 proc. akcji przedsiębiorstwa.

Duński potentat Maersk stworzył spółkę Global Ports Investment prawie 10 lat temu. Powstała jako joint venture z rosyjskim Delo Group. Obaj właściciele objęli w niej po 30,75 proc. akcji – ze strony Maersk właścicielem akcji stała się należąca do duńskiego potentata firma APM Terminals. Pozostałe akcje Global Ports trafiły na giełdę papierów wartościowych w Londynie.

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Maersk ogłosił, że sprzedaje udziały w rosyjskiej spółce terminalowej. Aktualnie Duńczycy poinformowali, że należące do nich 30,75 proc. akcji trafi do drugiego współwłaściciela, firmy Delo.

Według Maersk, transakcja została dokonana na warunkach rynkowych i obejmuje możliwość ponownego przystąpienia APMT do partnerstwa z Delo w przyszłości. – Cieszymy się, że sfinalizowaliśmy tę transakcję zgodnie z planem i z naszym wieloletnim partnerem Delo, co umożliwia nam wyjście z GPI zgodnie z naszą decyzją o zaprzestaniu działalności w Rosji – powiedział Keith Svendsen, prezes APM Terminals.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane