Rusza rozbudowa Pomorskiego Centrum Logistycznego

GLP

GLP, inwestor i deweloper nieruchomości logistycznych oraz przemysłowych, otrzymał pozwolenie na budowę kolejnego etapu Pomorskiego Centrum Logistycznego w Gdańsku. W sąsiedztwie terminalu kontenerowego DCT Gdańsk powstanie dodatkowe 38 920 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej.

Pomorskie Centrum Logistyczne (PCL) to multimodalny obiekt z dostępem do szlaków morskich, drogowych, kolejowych oraz lotniczych. Inwestycja znajduje się obok DCT Gdańsk – największego terminalu kontenerowego na Bałtyku, który będzie rozbudowany do przeładunku 4,5 mln TEU rocznie.

Jesienią tego roku rozpocznie się budowa nowego obiektu w ramach PCL. Zwiększona do 12 metrów wysokość hali oznacza, że najemcy zyskają dodatkowy poziom składowania, co może wygenerować nawet 20% oszczędności na wynajmie. Wzmocniona konstrukcja dachu ma z kolei umożliwić instalację paneli fotowoltaicznych, a przesunięcie pierwszego rzędu słupów ułatwi manewrowanie wózkami widłowymi w strefie załadunku, która została powiększona do 24 m szerokości. Zwiększona nośność podłogi do 7 t/mkw. wytrzyma nacisk ciężkich maszyn produkcyjnych. Inne udogodnienia to m.in. więcej światła naturalnego dzięki dwukrotnie zwiększonej liczbie świetlików, oświetlenie LED oraz inteligentny system monitorujący i sterujący zużyciem mediów.

W Pomorskim Centrum Logistycznym istnieją już cztery budynki o łącznej powierzchni 150 tys. mkw. Kolejny obiekt będzie gotowy latem 2022 roku. Docelowo może tam powstać nawet 500 tys. mkw. przestrzeni logistycznej wraz z zapleczem biurowym.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane