SUUS otworzył skład celny w oddziale na wschodzie kraju

Rohlig Suus Logistics

Rohlig SUUS Logistics uruchomił skład celny oraz magazyn czasowego składowania w oddziale w Choroszczy k. Białegostoku. Inwestycja zwiększa kompetencje operatora logistycznego w obsłudze towarów importowych i eksportowych przedsiębiorstw z Podlasia i z krajów bałtyckich. Pozwoli też na efektywne zarządzanie zapasami czy odroczenie zapłaty ceł i podatków do momentu wejścia produktów na rynek.

Skład celny i dodatkowy magazyn o powierzchni ok. 3 tys. mkw., są częścią otwartego w styczniu 2023 r. centrum logistycznego. Obecnie jest to jedyny obiekt w regionie, który – także dzięki systemom regałowym wysokiego składowania – pozwala na przechowywanie, jak i na obsługę celną towarów wielkogabarytowych.

Poza oddziałem w Choroszczy największy polski operator logistyczny posiada drugi oddział w województwie podlaskim. W Białymstoku znajduje się magazyn logistyczny oraz terminal cross-dock. Zlokalizowana jest tam także agencja celna wraz z kolejnym magazynem czasowego składowania. W sumie na Podlasiu SUUS zarządza powierzchnią operacyjną 7,3 tys. mkw.

– Jesteśmy obecni na Podlasiu już 14 lat i z roku na rok widzimy, jak firmy w tym regionie rozwijają się, nie tylko na rynku lokalnym, ale także za granicą. Importują m.in. surowce czy fabrykaty do produkcji oraz towary gotowe do dystrybucji z Chin, czy Indii. Jednym z fundamentów rozwoju biznesu w skali globalnej jest kompleksowe wsparcie logistyczne, w tym obsługa celna – tłumaczy Krzysztof Gąsiewski, regional director w Rohlig SUUS Logistics.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane