Znany operator logistyczny otwiera magazyn na Podlasiu

Rohlig Suus Logistics

W Choroszczy (powiat białostocki) otwarty został nowy magazyn Rohlig Suus Logistics. To już drugi obiekt tego operatora na Podlasiu. Dzięki niemu firma zwiększy o jedną trzecią swój potencjał magazynowy w tym regionie Polski.

Pierwszy oddział firmy działa Białymstoku od 2010 roku. Obiekt świadczy usługi magazynowe, spedycyjne oraz agencji celnej. Dzięki uruchomieniu nowego magazynu w Choroszczy, zdolność operacyjna w zakresie logistyki kontraktowej Rohlig Suus Logistics w aglomeracji białostockiej zwiększa się dwukrotnie.

Nowy obiekt zajmuje powierzchnię 2,8 tys. mkw., co oznacza że całkowita powierzchnia magazynowa Suus w regionie wynosi już 7,3 tys. mkw. W białostockim obiekcie działa agencja celna z magazynem czasowego składowania i pozwoleniem na korzystanie z procedur uproszczonych, co znacznie ułatwia i przyspiesza odprawę towarów. W Choroszczy agencja celna Suus zacznie działać w II kwartale 2023 roku.

– Dzięki znakomitemu położeniu, coraz lepszej infrastrukturze i inicjatywom takim jak Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna czy Via Carpatia, Podlasie rozwija się coraz szybciej. Dla wielu firm z całej Polski Białystok to ważne ogniwo ich łańcucha dostaw czy dystrybucji w ramach wymiany handlowej z krajami nadbałtyckimi. To oznacza stale rosnące zapotrzebowanie regionu na profesjonalne usługi logistyczne. Popyt na usługi magazynowe jest wciąż większy niż dostępność powierzchni na rynku – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.

W oddziale w Choroszczy, podobnie jak w magazynie w Białymstoku, Rohlig Suus Logistics oferuje przede wszystkim magazynowanie, przeładunek, obsługę e-commerce ale też usługi dodane (m.in. przepakowywanie, kompletowanie, tworzeniem zestawów itd.).

Przypominamy, że na początku 2023 r. Rohlig Suus Logistics nabył 100% udziałów w firmie Expert, specjalizującej się w dostawach ze sklepów stacjonarnych i internetowych do odbiorców końcowych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane