Terminal cargo w Goleniowe może zwiększyć powierzchnię

Waimea Holding

W październiku 2019 r. oficjalnie uruchomiono Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów. Profesjonalny terminal towarowy na zachodniopomorskim lotnisku cieszy się tak dużym powodzeniem, że jego inwestor planuje wybudowanie nowej hali.

Informację o planach dewelopera, spółki Waimea Holding, przekazały lokalne media, m.in. serwis goleniow.naszemiasto.pl. Z ich relacji wynika, że przedstawiciele spółki spotkali się z władzami Goleniowa. Nieoficjalnie wiadomo, że celem przedsiębiorcy jest wybudowanie drugiej hali na sąsiedniej działce.

Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów ma łączną powierzchnię 8 tys. mkw. Wraz z zapleczem biurowo-socjalnym terminal stanowi część infrastruktury lotniska Szczecin-Goleniów. Inwestycja kosztowała 30 mln zł.

Obsługą ładunków w terminalu zajmuje się operator handlingowy WELCOME Airport Services. Najemcami terminalu są też firmy OMEGAir CARGO i Dachser.

Z usług terminalu korzystają zakłady i centra logistyczne zlokalizowane na Zachodnim Pomorzu, w tym giganci e-handlu czyli Amazon i Zalando.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane