W Gliwicach powstanie centrum dystrybucyjne Amazon

UM Gliwice, Twitter

Gigant handlu elektronicznego otworzył w tym miesiącu dwa nowe centra w naszym kraju, a teraz zapowiada otwarcie kolejnego. W Gliwicach powstać ma Centrum Logistyki E-Commerce, w którym zatrudnionych zostanie tysiąc pracowników.

W nowym centrum realizowane będą zamówienia na produkty o małej i średniej wielkości, m.in. na książki, elektronikę czy rzeczy codziennego użytku. Obiekt będzie wyposażone w 3900 robotów transportowych, które pomogą składować produkty na półkach i kompletować zamówienia. Centrum w Gliwicach ma być największym budynkiem Amazon w Polsce, wykorzystującym technologie Amazon Robotics.

– Cieszymy się z rozszerzenia naszych operacji w Polsce, a dzięki aktywnej współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami samorządów lokalnych i władz centralnych mamy nadzieję stać się katalizatorem rozwoju gospodarczego w regionie – mówi Marian Sepesi, dyrektor regionalny Amazon.

Amazon szuka pracowników do śląskiego obiektu. Poszukuje m.in. inżynierów, informatyków, specjalistów z zakresu HR oraz kierowników operacyjnych.

Centrum dystrybucji powstanie w obiekcie wybudowanym przez firmę deweloperską Panattoni Europe. – Będzie to czteropoziomowy obiekt z rekordową w skali europejskiej powierzchnią ponad 210 tys. mkw. Z organizacyjnego punktu widzenia ten projekt był dla nas wspaniałym wyzwaniem. – mówi Robert Dobrzycki, prezes Panattoni Europe.

Na początku listopada Amazon uruchomił nowe obiekty w Okmianach na Dolnym Śląsku i w Pawlikowicach pod Łodzią.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane