W Radomsku może powstać terminal intermodalny

Prezydent Radomska i p.o. prezesa PKP Cargo
Urząd Miasta Radomsk / Facebook

PKP Cargo planuje wybudować w Radomsku (woj. łódzkie) terminal intermodalny. Pełniący obowiązki prezesa spółki członek zarządu ds. finansowych Maciej Jankiewicz (na zdjęciu po prawej stronie) podpisał w tej sprawie list intencyjny z prezydentem miasta, Jarosławem Ferencem.

Terminal powstać ma na miejskich terenach na skraju Radomska między obwodnicą miasta i Tomaszowem. Grunt ma ponad 15 hektarów, a działka ma bezpośredni dostęp do bocznicy klejowej.

– W Radomsku mamy dużą strefę inwestycyjną i duże podmioty logistyczne, które korzystają z transportu kołowego. Budowa nowoczesnego terminalu z pewnością przełoży się na zmniejszenie ruchu drogowego na rzecz transportu kolejowego. To pozytyw nie tylko dla firm, ale też dla mieszkańców, gdyż ruch na radomszczańskich ulicach będzie mniejszy – zauważył prezydent Jarosław Ferenc, dodając że terminal zlokalizowany będzie daleko od zabudowy mieszkaniowej, więc nie będzie uciążliwy dla mieszkańców.

Członek zarządu PKP Cargo poinformował, że spółka widzimy duży potencjał rynku lokalnego, a także jego rozwój i prowadzone nowe inwestycje, które ten potencjał dodatkowo zwiększają. – Dziękuję za sprawne negocjacje, że w tak krótkim czasie doszliśmy do wspólnego porozumienia – dodał prezes Maciej Jankiewicz, cytowany przez samorząd Radomska.

Terminal może zacząć działać już w 2026 lub 2027 r. W obiekcie początkowo zatrudnionych będzie ok. 60 osób, a docelowe zatrudnienie może wynieść 130 osób.

W uroczystości podpisania listu intencyjnego uczestniczyli także: dyrektor Biura Handlowego Rynku Przewozów Konwencjonalnych w PKP Cargo. Jacek Respondek oraz zastępca prezydenta Radomska Monika Andrysiak.

Na jesieni 2023 r. PKP Cargo oddało do użytku swój ostatni terminal przeładunkowy w Zduńskiej Woli-Karsznicach. Aktualnie z obiektu zaczynają wyjeżdżać pociągi do Rotterdamu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane