PKP Cargo uruchomi pociągi do Rotterdamu

Rozładunek pociągu z kontenerami
PKP CARGO

Największy polski przewoźnik towarowy otworzył na jesieni 2023 r. terminal multimodalny w Zduńskiej Woli – Karsznicach. Aktualnie PKP Cargo poinformowało o kontrakcie na pierwszy stały przewóz z terminalu. Intermodalny skład będzie kursował do holenderskiego Rotterdamu.

PKP Cargo podpisało umowę na usługi transportowe dla firmy AGROMEX Wojciech i Jacek Fraszka Sp.j. Jest to pierwszy stały przewóz z terminala w Karsznicach w ramach połączenia intermodalnego. W ramach projektu operator uruchomi dwa pociągi tygodniowo z terminalu Zduńska Wola-Karsznice do Rotterdamu. Spółka wykorzysta wagony T3000E przeznaczone do transportu naczep samochodów ciężarowych, jak również kontenery i kontenery-cysterny. Nowe połączenie intermodalne rusza w II połowie kwietnia 2024 r.

– Ten największy w Polsce terminal multimodalny zlokalizowany w geograficznym centrum Polski, leży na przecięciu istotnych szlaków transportowych i stanowi klucz do naszej strategicznej ekspansji w obszarze Trójmorza. Jego działalność znacznie poszerzy możliwości świadczenia kompleksowych usług logistycznych dla przedsiębiorstw różnych branż – mówi Maciej Jankiewicz p.o. prezesa PKP Cargo.

Zakończona w listopadzie 2023 r. inwestycja Terminal Multimodalny Zduńska Wola-Karsznice to jedna z największych inwestycji Grupy PKP Cargo w ostatnim czasie. Budowa nowego hubu logistycznego kosztowała blisko 143,2 mln zł brutto, przy wsparciu ze środków unijnych w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Grupa PKP Cargo posiada 25 terminali przeładunkowych, w tym 12 intermodalnych lub łączących funkcje terminala intermodalnego i konwencjonalnego.

 

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane