Znamy wykonawcę budowy terminalu w Zduńskiej Woli

PKP_Cargo_Connect
PKP Cargo

Zakończył się organizowany przez PKP Cargo Terminale przetarg na wykonanie budowy terminalu multimodalnego w Zduńskiej Woli – Karsznicach. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę krakowskiej firmy ZUE.

ZUE poinformowało o wyborze jego oferty w komunikacie giełdowym. Spółka zaoferowała wybudowanie terminalu multimodalnego w Zduńskiej Woli za 124,5 mln zł brutto. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to październik 2023 r. Te warunki prawdopodobnie zdecydują, że inwestor podpisze umowę właśnie z ZUE. Grupa PKP Cargo nie potwierdziła jeszcze wyboru wykonawcy budowy terminalu.

Terminal w Zduńskiej Woli Karsznicach (woj. łódzkie) jest od dawna planowaną i oczekiwaną inwestycją, ponieważ zapełni lukę na intermodalnej mapie kraju. W powstanie tego obiektu angażują się też władze samorządowe, licząc na rozwój gospodarczy regionu. Inwestycja grupy PKP Cargo została zapisana w Terytorialnym Planie Transformacji oraz Strategii Województwa Łódzkiego.

Budowę terminalu wspierać ma powołane Konsorcjum Transportu Kombinowanego, do którego dołączyły PGE Polska Grupa Energetyczna i spółka Betrans.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane