Chińczycy przejmują Maersk Container Industry

Maersk

China International Marine Containers – dostawca kontenerów oraz sprzętu energetycznego, przejmie producenta kontenerów chłodniczych Maersk Container Industry (MCI) z grupy A.P. Moller – Maersk. Wartość transakcji to 987,3 mln dolarów.

China International Marine Containers (CIMC) z siedzibą w Shenzhen w Chinach jest firmą notowaną na giełdach papierów wartościowych w Shenzhen i Hongkongu. Przedsiębiorstwo przejmie od Maersk producenta kontenerów chłodniczych MCI i jego aktywa, w tym fabrykę w Qingdao w Chinach, a także zakłady badawczo-rozwojowe w duńskim Tinglev.

Maersk koncentruje się na transporcie

– Wierzymy, że w CIMC znaleźliśmy dobrego, długoterminowego inwestora dla MCI. Zbycie MCI wpisuje się w naszą strategię, która polega na koncentracji na transporcie kontenerów i logistyce – mówi Henriette Hallberg Thygesen, dyrektor generalny Fleet & Strategic Brands w AP Moller – Maersk. Dodajne on także:

Wzmacniając synergię między podstawowymi obszarami działalności, dokonaliśmy przeglądu działalności MCI i postanowiliśmy znaleźć dla tej firmy nową siedzibę. Inwestor zapewni firmie dalszy rozwój działalności poprzez ciągły rozwój i inwestycje. Bliskie relacje z CIMC utrzymujemy już od ponad 30 lat i nie możemy się doczekać kontynuacji tej współpracy.

Ekscytujące rezultaty

Przedsiębiorstwo MCI zostało założone przez Maersk w 1991 r. Rok 2020 był dla niej najbardziej dochodowy od momentu powstania. CIMC chce kontynuować strategię MCI polegającą na zwiększaniu sprzedaży i inwestowaniu w rozwój nowych produktów. – Wykorzystując technologię i innowacje chcemy stworzyć nową platformę wzrostu. Nie mogę się doczekać powitania MCI, ponieważ jestem pod ogromnym wrażeniem wyników i innowacyjności firmy. Jestem przekonany, że łącząc utalentowanych ludzi i technologie MCI z naszą globalną działalnością chłodniczą, wspólnie osiągniemy ekscytujące wyniki w przyszłości – powiedział Mai Boliang, prezes CIMC.

Transakcja zostanie sfinalizowana do 2022 r. Do momentu jej zamknięcia CIMC i MCI pozostaną odrębnymi.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane