DSV uruchomił zrobotyzowany magazyn w Łozienicy

Zrobotyzowany magazyn
DSV

Firma DSV – Global Transport and Logistics uruchomiła pierwszy w Polsce multikliencki magazyn wyposażony w system AutoStore, w którym paczki przygotowuje flota robotów. Obiekt zlokalizowany w Łozienicy k. Szczecina powstał z myślą o obsłudze firm zajmujących się sprzedażą internetową.

W magazynie zastosowano nowatorski system AutoStore. Zbigniew Kempski, członek zarządu DSV Solutions, informuje, że firma zastosowała jedno z najnowocześniejszych rozwiązań magazynowych w Polsce. – Wierzę, że udostępnienie systemu AutoStore szerokiej grupie odbiorców, będzie w przyszłości postrzegane jako kamień milowy na drodze polskiego sektora TSL – stwierdził Kempski.

Serce systemu stanowi flota robotów, która wyręcza człowieka w żmudnym procesie związanym z przygotowaniem zamówienia do wysyłki, jakim jest kompletacja zawartości paczki. Roboty, które poruszają się po specjalnie przygotowanym stelażu zajmują się podjęciem i transportem towarów w obrębie magazynu, wstępnie kompletując zamówienie złożone przez klientów w Internecie. Ułatwiają pracę dostarczając produkty prosto do pracowników pakujących finalną paczkę, która następnie wydawana jest kurierowi.

Dzięki automatyzacji pracownicy magazynu zyskują czas i mogą poświęcić go na realizację innych, bardziej złożonych czynności. Po drugie, robotyzacja jest korzystna dla środowiska. System AutoStore potrzebuje znacznie mniejszej powierzchni, a co za tym idzie nawet o 60 proc. mniej energii elektrycznej dla obsługi tej samej ilości wolumenów co klasyczny magazyn.

W województwie zachodniopomorskim DSV zatrudnia kilkuset pracowników, którzy realizują usługi z zakresu logistyki kontraktowej oraz spedycji morskiej, lotniczej i drogowej.

Zobacz też: Dla DSV akwizycja DB Schenker byłaby atrakcyjna

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane