Hillebrand wprowadził flexitanki do 40-stopowych kontenerów

Hillebrand, Portal TSL

10 i substancji płynnych w warunkach chłodniczych. Polski oddział przedsiębiorstwa ma już za sobą pierwszy transport koncentratu owocowego w takim zbiorniku.

Specjalistyczny zbiornik – flexitank do 40-stopowego kontenera do masowego przewozu produktów płynnych może być stosowany w transporcie morskim, drogowym oraz kolejowym. Nowe flexitanki podnoszą wydajność łańcucha dostaw i zapewniają bezpieczny przewóz płynów w kontrolowanych warunkach termicznych.

Flexitank ma pojemności od 18 do 25 tys. litrów i umożliwia przewożenie płynów wymagających podczas transportu zachowania odpowiedniej temperatury (np. soki czy piwo).

Zespół techniczny Hillebrand zaprojektował nowe flexitanki tak, aby korzystając z jednego wlewu, można je było w prosty sposób wypełniać i opróżniać, ograniczając do minimum wszelkie osady. Dodatkowo zastosowano technologię, która zmniejsza możliwe ruchy płynów w czasie przewozu.

– Nowy flexitank przygotowaliśmy na prośbę klienta produkującego soki owocowe, oraz producenta lateksu – potrzebowali transportu ładunku w odpowiedniej temperaturze. Tak więc ten zbiornik został zaprojektowany tak, aby przewozić w nim każdą substancję płynną, z wyjątkiem niebezpiecznych – mówi Jacob Moe, dyrektor operacyjny działu transportu masowego w Hillebrand.

Transport w kontenerach chłodniczych, z wykorzystaniem zamontowanych w środku flexitanków, został już zorganizowany przez polski oddział Hillebrand. Przewożonym ładunkiem był koncentrat owocowy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane