Hillebrand wprowadził flexitanki do 40-stopowych kontenerów

Hillebrand, Portal TSL

10 i substancji płynnych w warunkach chłodniczych. Polski oddział przedsiębiorstwa ma już za sobą pierwszy transport koncentratu owocowego w takim zbiorniku.

Specjalistyczny zbiornik – flexitank do 40-stopowego kontenera do masowego przewozu produktów płynnych może być stosowany w transporcie morskim, drogowym oraz kolejowym. Nowe flexitanki podnoszą wydajność łańcucha dostaw i zapewniają bezpieczny przewóz płynów w kontrolowanych warunkach termicznych.

Flexitank ma pojemności od 18 do 25 tys. litrów i umożliwia przewożenie płynów wymagających podczas transportu zachowania odpowiedniej temperatury (np. soki czy piwo).

Zespół techniczny Hillebrand zaprojektował nowe flexitanki tak, aby korzystając z jednego wlewu, można je było w prosty sposób wypełniać i opróżniać, ograniczając do minimum wszelkie osady. Dodatkowo zastosowano technologię, która zmniejsza możliwe ruchy płynów w czasie przewozu.

– Nowy flexitank przygotowaliśmy na prośbę klienta produkującego soki owocowe, oraz producenta lateksu – potrzebowali transportu ładunku w odpowiedniej temperaturze. Tak więc ten zbiornik został zaprojektowany tak, aby przewozić w nim każdą substancję płynną, z wyjątkiem niebezpiecznych – mówi Jacob Moe, dyrektor operacyjny działu transportu masowego w Hillebrand.

Transport w kontenerach chłodniczych, z wykorzystaniem zamontowanych w środku flexitanków, został już zorganizowany przez polski oddział Hillebrand. Przewożonym ładunkiem był koncentrat owocowy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane