InPost wynajmie 100 aut Ford E-Transit

Arval

Znana firma kurierska obsługująca głównie sklepy internetowe podpisała z Arval Service Lease Polska nową długoterminową umowę najmu elektrycznych samochodów dostawczych. Flota InPostu wzbogaci się m.in. o 100 aut marki Ford E-Transit.

Elektryczne samochody InPost zagościły na dobre na polskich drogach. Firma powiększa swojąflotę elektryków, czego wyrazem jest nowa umowa z Arval Service Lease Polska. Firmę InPost stawiamy za wzór i dowód na to, że czas już na elektromobilną rewolucję w segmencie dostaw. Zeroemisyjne pojazdy użytkowe to przyszłość transportu, szczególnie, gdy mówimy o dostawach „ostatniej mili” w centrach miast. Cieszymy się, że InPost współpracuje z nami właściwie od początku procesu elektryfikacji własnej floty – mówi Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

InPost stawia sobie za cel osiągnięcie pełnej zeroemisyjności do 2040 roku i ważnym krokiem do realizacji tego celu jest stopniowa wymiana floty dostawczej na pojazdy elektryczne. W 2021 r. Arval dostarczył InPostowi ponad 300 pojazdów eLCV.

W InPost gramy „fair” nie tylko jeśli chodzi o prowadzenie biznesu i płacenie podatków w Polsce. Chcemy być też odpowiedzialni za to jak nasza działalność wpływa na ludzi i środowisko. Dlatego realizujemy szereg inicjatyw w ramach programu InPost Green City, aby stworzyć neutralny dla środowiska łańcuch dostaw – mówi prezes InPostu Rafał Brzoska. – Ponadto stale poszerzamy naszą flotę aut elektrycznych. Do końca tego roku w naszym parku pojazdów będzie 480 aut z napędem elektrycznym, z kolei w przyszłym roku planujemy podwoić ich liczbę do 1000 sztuk – dodaje Brzoska.

Nowe auta, które trafią do floty InPost w 2022 roku to 100 sztuk samochodów dostawczych Ford E-Transit, zapewniających 250 km zasięgu oraz 12 msześc. przestrzeni załadunkowej. Auta wybrane przez InPost to pojazdy z nadwoziem L3 w kolorze białym, których moc wynosi 184 KM, pojemność użytkowa akumulatorów to 67 kWh, a dopuszczalna masa pojazdu 3500 kg. Kontrakt obsługuje diler Forda Brzezińska z Łodzi.

Umowa wynajmu samochodów została zawarta na okres 60 miesięcy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane