InPost wynajmie ponad 260 elektrycznych samochodów

Arval

Znana firma kurierska powiększa flotę samochodów elektrycznych o ponad 250 Nissanów e-NV200 oraz 10 eSprinterów marki Mercedes. Auta będą wykorzystywane przez kurierów oraz na potrzeby dostaw do paczkomatów. Elektryki w ramach umowy wynajmu długoterminowego dostarczy InPostowi firma Arval Service Lease Polska.

– Za sprawą przestawienia floty kurierskiej na samochody elektryczne jeszcze bardziej ograniczamy negatywny wpływ logistyki e-commerce na środowisko. Nasz cel tylko na ten rok to ponad 300 elektrycznych samochodów we flocie InPost. Dzięki temu miasta partnerskie programu Green City będą pierwszymi miastami w Polsce, gdzie dostawy do paczkomatów będą realizowane w pełni przez samochody elektryczne – mówi Rafał Brzoska, prezes InPostu.

Ponad 90% pojazdów, które zostaną dostarczone jeszcze w tym roku, stanowią elektryczne Nissany e-NV200 w powiększonej wersji XL Voltia o przestrzeni ładunkowej 10 msześc. Dzięki swojej konstrukcji samochód ten umożliwia kurierom swobodną pracę w pozycji stojącej. Za napęd odpowiedzialny jest elektryczny silnik o mocy 109 KM, a wysokonapięciowy akumulator o pojemności 40 kWh zapewnia realny zasięg na poziomie 200 km. Energię można szybko uzupełnić prądem stałym za pomocą złącza CHAdeMO.

Pojazdy dostarcza firma Arval Service Lease Polska. Kontrakt obejmuje czteroletni wynajem pojazdów wraz z pakietem serwisowym, ubezpieczeniem oraz samochodami zastępczymi w razie potrzeby. – Wymiana spalinowych pojazdów dostawczych na elektryczne we flotach takich firm, jak InPost jest nieuchronna. Celem jest nie tylko obniżanie bieżących kosztów i zmniejszanie lokalnych zanieczyszczeń. W perspektywie kilku lat wjazd do centrów miast może być dozwolony wyłącznie dla samochodów zeroemisyjnych. Kto pierwszy przestawi się na ten sposób transportu, zdystansuje konkurencję i zarezerwuje sobie miejsce na rynku – mówi Paweł Racis, dyrektor handlowy Arval Service Lease Polska.

Program „Green City” wspiera rozwój polskich miast zgodnie z ideą „smart city” – przez oferowanie usług w oparciu o rozwój sieci paczkomatów oraz działania na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony klimatu. Program przewiduje również rozwój szeregu nowoczesnych usług dla mieszkańców, takich jak m.in. ładowarki elektryczne przy paczkomatach, rozwój transportu przyjaznego środowisku, czy nasadzenia roślinności oczyszczającej powietrze.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane