Shell inwestuje w stacje ładowania EV i LNG

Stacja ładowania Shell Polska
Shell Polska

Paliwowy koncern informuje, że oddał do użytku cztery ładowarki Shell Recharge na stacjach Shell MOP Szewce Zachód, w Lubrzy oraz w Jerzmanowej. Spółka nawiązała też współpracę z Ekoenem, dzięki której jej klienci biznesowi skorzystają z czterech ultraszybkich hubów ładowania. W planach firmy jest 9 kolejnych stacji EV.

Zgodnie z globalną strategią „Powering Progress” Shell ma na celu transformacje swojego biznesu w przedsiębiorstwo energetyczne o zerowej emisji netto do 2050 r. W tym celu firma rozwija swoją infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych, sieć roamingową i stacje LNG.

Sieć autorskich ładowarek Shell Recharge została rozszerzona o 3 nowe lokalizacje. W MOP Szewce Zachód (woj. Świętokrzyskie) znajdują się 2 ładowarki z 4 punktami ładowania, w Lubrzy (woj. Opolskie) i Jerzmanowej (woj. Dolnośląskie) dostępne są pojedyncze ładowarki, każda z 2 punktami ładowania. Punkty te zostały wybrane z uwagi na bliskość infrastruktury drogowej szybkiego ruchu oraz energetycznej, umożliwiającej kierowcom skorzystanie z ultraszybkich ładowarek wysokiej mocy.

Zgodnie z planem rozwoju oferty dla branży elektromobilności, do końca 2024 roku Shell planuje rozbudowę swojej sieci autorskich ładowarek o kolejne 9 urządzeń. W najbliższej perspektywie kierowcy elektryków będą mogli skorzystać z ładowarki Shell Recharge na stacji Shell Tuga w Nowym Dworze Gdańskim.

Zobacz też: Dzierżawcy MOP postawią stacje ładowania e-samochodów?

Dodatkowo, w sieci roamingowej Shell Recharge pojawiły się cztery huby ładowania nowego partnera Ekoen, w tym również punkty przeznaczone dla ciężarówek elektrycznych. Superszybkie ładowarki o mocy 350 kW są widoczne w aplikacji Shell Recharge i dostępne dla klientów Shell Card. Karta flotowa Shell Card EV umożliwia ładowanie pojazdów elektrycznych, w 4700 punktach ładowania w Polsce.

W Gliwicach przy węźle autostrad A1 i A4 otwarta została siódma stacja Shell LNG w Polsce. Zgodnie ze standardem wyznaczonym przez sześć poprzednich stacji, obiekt Shell LNG Gliwa mieści w sumie 70 m3 LNG, czyli 31,5 ton gazu, co umożliwia zatankowanie nawet 150 ciężarówek.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane