Amerykański gigant znacząco zwiększył przychody

UPS

Spółka UPS opublikowała skonsolidowane wyniki za pierwszy kwartał 2021 r. Przychody spółki wyniosły 22,9 mld USD i były o 27% wyższe w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. Zarząd firmy jest przekonany, że na dobry wynik wpłynęła realizacja przyjętej strategii.

Przychody UPS w ! kwartale wyniosły 22,9 mld USD i były o 27% wyższe w porównaniu z analogicznym okresem roku 2020. Skonsolidowany średni wolumen dzienny zwiększył się o 14,3% w ujęciu rok do roku. Skonsolidowany zysk z działalności operacyjnej wyniósł 2,8 mld USD, co oznacza wzrost o 158% (o 164% w ujęciu skorygowanym) w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r. W okresie sprawozdawczym rozwodniony zysk na akcję wyniósł 5,47 USD i był o 393% wyższy niż w analogicznym okresie roku 2020 (wzrost o 141% w ujęciu skorygowanym).

– Chciałabym podziękować wszystkim pracownikom UPS za realizację dostaw towarów, które są ważne dla nas wszystkich, w tym szczepionek przeciwko COVID-19 – powiedziała Carol Tomé, dyrektor generalna UPS. – W trakcie kwartału kontynuowaliśmy realizację strategii „lepsza, nie większa sieć”, co pozwoliło nam wykorzystać najlepsze możliwości pojawiające się na rynku i wypracować rekordowe wyniki finansowe.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane