Antonov An-124 dostarczył z Dubaju dary dla Ukrainy

Kuehne+Nagel

29 marca jeden z największych samolotów czarterowych na świecie – ukraiński Antonov An-124 przewiózł z Sharjah (Zjednoczone Emiraty Arabskie) 111 ton towarów z magazynu UNICEF w Dubaju do Polski. Ładunek zostanie dostarczony na Ukrainę.

Za transport towarów, które trafią na Ukrainę odpowiedzialna była firma Kuehne+Nagel, która zadeklarowała udzielenie pomocy dla kraju okupowanego przez Rosję w wysokości 10 mln franków szwajcarskich. Pomoc zostanie udzielona w postaci usług logistycznych – zespół Emergency & Relief Logistics w Kopenhadze nawiązał współpracę z organizacjami pomocy humanitarnej, aby szybko zorganizować misje, czyli dostarczyć darowiznę.

Dzięki wieloletniemu partnerstwu z UNICEF byliśmy w stanie bardzo szybko zorganizować pomoc dla Ukrainy i dzisiaj możemy przeprowadzić jedną z największych dostaw, ukraińskim samolotem Antonov – mówi dr Detlef Trefzger, dyrektor generalny Kuehne+Nagel International. – Koledzy z Kuehne+Nagel wspierają Ukrainę poprzez inicjatywy prowadzone w biurach i magazynach na całym świecie. Wielu klientów zaufało naszym zespołom w zakresie przekazywania darowizn – dodaje Trefzger.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane