AWT zmieni nazwę na PKP Cargo International

AWT

Grupa PKP Cargo integruje swoje struktury odpowiadające za przewozy kontenerów na szlaku z północy na południe Europy. W ramach prowadzonych działań powstanie dywizja intermodalna a czeską spółkę grupy czeka rebranding.

Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo, informuje, że w celu wykorzystania możliwości, jakie daje grupie transport na szlaku północ-południe, planowane jest powołanie dywizji intermodalnej, która ma nadać większą dynamikę działalności przewozowej.

– Dywizja intermodalna zapewni realizowanie przewozów od drzwi do drzwi. Chcemy, aby to było zarządzane w jednym podmiocie – wyjaśnił Warsewicz. Dodaje on, że przykładem współpracy podmiotów w ramach Grupy jest rebranding AWT, spółki zależnej z Czech, która zacznie funkcjonować jako PKP Cargo International.

Maciej Walczyk, prezes AWT, uważa, że dzięki zarządzanej przez niego spółce, Grupa PKP Cargo staje się liderem na obszarze Trójmorza. Czeski przewoźnik jest też właścicielem słoweńskiego operatora Primol-Rail, co otwiera możliwości ekspansji na południu Europy.

– Ponad 30 proc. naszej pracy stanowią przewozy intermodalne, z przewoźnika bocznicowego stajemy się przewoźnikiem długodystansowym, intermodalnym. Chcemy tę strategię rozwijać, widzimy jej potencjał – stwierdza prezes Walczyk. – Jesteśmy w stanie połączyć przewozy z portów znad Morza Bałtyckiego z Adriatyckim. Dzisiaj takie przewozy są skutecznie realizowane przez Primol-Rail, dynamicznie działa terminal Paskov połączony z portami Koper i Triest – deklaruje Maciej Walczyk.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane