DB Cargo przewozi Fiaty 500 z Polski do Francji

DB Cargo Polska

Przewoźnik uruchamia pociągi z gotowymi samochodami Fiat 500 Hybrid z fabryki w Tychach do St. Priest we Francji. Na polskim odcinku trasy transporty realizuje DB Cargo Polska. Od granicy z Niemcami wagony przejmuje DB Cargo AG, a odcinek francuski również realizuje spółka z grupy DB Cargo: Euro Cargo Rail.

Transport odbywa się wyłącznie w ramach europejskiej sieci połączeń grupy DB Cargo, co znacznie przyspiesza wszelkie procesy administracyjne związane z przewozem. Popularne „pięćsetki” Fiata transportowane są na zamówienie STVA SAS – francuskiego operatora logistycznego, będącego członkiem Groupe CAT. Przewóz odbywa się na dwupodłogowych wagonach samochodowych typu L o długości 27 oraz 33 metry należących do klienta.

Pociąg kursuje raz w tygodniu – trasą o długości 1634 kilometry przewożonych jest jednorazowo 285 samochodów. – Cieszymy się, że współpracujemy z fabryką Fiata w Tychach przy kolejnym logistycznym przedsięwzięciu – mówi Paweł Pucek, członek zarządu ds. sprzedaży DB Cargo Polska. – STVA SAS to operator logistyczny należący do Groupe CAT, który doskonale rozumie, jak wiele korzyści daje koordynacja przewozów międzynarodowych w ramach jednej zintegrowanej sieci połączeń kolejowych, należącej do jednego przewoźnika. DB Cargo Polska jest integralną częścią takiej właśnie sieci i dzięki temu wraz z naszymi spółkami z grupy DB Cargo w Niemczech i Francji możemy dzielić się naszym wieloletnim doświadczeniem w transporcie samochodów, wspierając tyską fabrykę – dodaje.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane