PGNiG Termika wybrała przewoźników węgla na rok 2020

PGNiG Termika

Spółka PGNiG Termika wyłoniła operatorów kolejowych do przetransportowania w całym 2020 r. w sumie 2,6 mln ton węgla energetycznego do swoich zakładów. Dwie umowy – na przewóz paliwa oraz na obsługę bocznicy w EC Pruszków podpisano z PKP Cargo. Wykonawcą trzeciej umowy – na transport węgla została spółka CD Cargo Poland.

PKP Cargo wygrało dwie z trzech części zorganizowanego przetargu. Pierwsza dotyczyła przetransportowania w przyszłym roku 1,060 mln ton węgla, a druga – przewiezienia do zakładów PGNiG Termika 910 tys. ton węgla, a także obsługi bocznicy w pruszkowskiej elektrociepłowni. 26 lipca przewoźnik poinformował, że zawarł w tej sprawie umowy z zamawiającym.

– Przewozy węgla realizowane będą do Zakładów: EC Siekierki, EC Żerań, EC Kawęczyn i do EC Pruszków wraz z obsługą bocznicy. Przewozy realizowane będą w zwartych składach w wagonach węglarkach budowy normalnej Ea oraz w wagonach węglarkach budowy specjalnej Fa – informuje spółka. – PKP Cargo wykonuje przewozy węgla energetycznego na rzecz PGNiG Termika od sześciu lat.

Wartość ofert PKP Cargo w pierwszej i drugiej części przetargu wyniosła w sumie 89 mln zł brutto.

Zwycięzcą trzeciej części przetargu – na przewóz 650 tys. ton węgla energetycznego do zakładów PGNiG Termika – została spółka CD Cargo Poland. Wartość jej oferty to 33,6 mln zł brutto.

We wszystkich trzech częściach przetargu oferty PKP Cargo i CD Cargo Poland rywalizowały z ofertami trzeciego podmiotu – konsorcjum DB Cargo Polska i CTL Logistics.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane