PKP CARGO zawarło z wojskiem siedmioletnią umowę

PKP Cargo

Przewoźnik podpisał siedmioletnią umowę z wojskiem na wykonywanie transportów kolejowych na potrzeby armii. Szacowana wartość zamówienia wyniesie do 1,4 mld zł brutto.

„Umowa ramowa będzie obowiązywać przez siedem lat i dotyczy krajowych oraz międzynarodowych transportów wojskowych. Chodzi zarówno o przewóz uzbrojenia i innego sprzętu, jak i ludzi. Wojsko szacuje, że całkowita wartość zamówienia wyniesie 1,4 mld zł brutto, przy czym ponad 70 proc. tej kwoty będzie przypadać na przewozy w komunikacji krajowej, a reszta na transporty międzynarodowe. Wykonywanie konkretnych usług przewozowych przez PKP CARGO będzie się odbywać na podstawie odrębnych umów realizacyjnych” – poinformowała spółka w komunikacie.

2 Regionalna Baza Logistyczna wybrała PKP CARGO bez przetargu. Przewoźnik argumentuje, że jest wykazany jako przedsiębiorstwo realizujące zadania obronne na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Ponadto – jako największy polski kolejowy przewoźnik towarowy – jest dla armii „gwarantem ciągłości przewozów kolejowych zarówno w czasie pokoju, kryzysu, jak i wojny”.

Armia od dawna próbowała porozumieć się z PKP CARGO w sprawie wieloletniej umowy. Początkowo umowa miała obowiązywać cztery lata.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane