Wojsko wznawia negocjacje z PKP Cargo

Transport_czołgów_PKP_Cargo
Archiwum PKP Cargo

Fiaskiem zakończyło się wcześniejsze postępowanie przetargowe 2 Regionalnej Bazy Logistycznej w Warszawie na wartą miliard złotych brutto obsługę transportową wojska w okresie czterech lat. Teraz wojsk zaprosiło narodowego przewoźnika do ponownego złożenia oferty z wolnej ręki. Jednocześnie wydłużyło propozycję współpracy aż do siedmiu lat.

W połowie grudnia 2020 r. PKP Cargo złożyło ofertę w przetargu 2 Regionalnej Bazy Logistycznej w Warszawie na usługi transportu kolejowego w okresie 4 lat. Postępowanie było podzielone na dwie części: przewozy krajowe i międzynarodowe. Przetarg był prowadzony w trybie negocjacji. Narodowy przewoźnik był jedynym dopuszczonym do niego oferentem, bo jako spółka z grupy PKP ma duże doświadczenie w transporcie sprzętu wojskowego i posiada odpowiedni tabor.

Na początku stycznia 2 Regionalna Baza Logistyczna niespodziewanie zakomunikowała, że zamyka prowadzone postępowanie. – „Nie doszło do porozumienia” – poinformowali wojskowi logistycy.

Aktualnie okazuje się, że negocjacje między stronami będą wznowione. Zarząd PKP Cargo podjął 16 lutego uchwałę, która dała zielone światło na złożenie nowej oferty cenowej w postępowaniu prowadzonym przez 2 Regionalną Bazę Logistyczną w trybie zamówienia z wolnej ręki. Jednocześnie okazało się, że potencjalny kontrakt zostanie wydłużony.

– „Zamawiający zaprosił Spółkę do złożenia oferty w aktualnym postępowaniu, w którym wydłużył przewidywany czas obowiązywania umowy ramowej do 7 lat. Wykonanie usługi transportu kolejowego następować miałoby na podstawie zawartych przez PKP CARGO S.A. umów realizacyjnych” – czytamy w komunikacie przewoźnika.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane