Rohlig SUUS Logistics otworzył oddział w Kazachstanie

Obiekt logistyczny z ciężarówką w doku załadunkowym
ROHLIG SUUS Logistics

Polski operator logistyczny otworzył oddział w Ałmaty. Oferuje w nim m.in. spedycję lotniczą, drogową, kolejową, przewozy intermodalne, a także stawia na rozwój usług magazynowych. Celem jest również dystrybucja produktów na rynek lokalny oraz do państw sąsiadujących: Uzbekistanu, Turkmenistanu, Tadżykistanu czy Kirgistanu.

Rohlig SUUS Logistics rozwija się na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, ale podjął decyzję, że kolejnym rynkiem, na którym otworzy oddział, będzie Kazachstan.

– Sytuacja geopolityczna, a także położenie geograficzne sprawiły, że w ostatnim czasie Kazachstan zyskał na znaczeniu. Nasi klienci postrzegają go jako doskonały hub logistyczny pomiędzy Europą a Chinami, a także jako punkt wyjścia do dalszej ekspansji biznesowej oraz dystrybucji towarów na rynek lokalny i do krajów ościennych – tłumaczy Andrzej Kozłowski, członek zarządu Rohlig SUUS Logistics.

Potwierdzają to dane. Do głównych partnerów gospodarczych Kazachstanu należą kraje azjatyckie, głównie Chiny, Europa oraz państwa WNP (w tym sąsiadujące, m.in. Uzbekistan czy Turkmenistan).

– Poza trendem gospodarczym, niewątpliwy wpływ na inwestycję w Kazachstanie ma m.in. fakt, że obserwujemy w tym kraju szereg inwestycji w rozwój nowoczesnej infrastruktury, zarówno drogowej, jak i kolejowej. Dlaczego? Bezpośrednio przekłada się to na podnoszenie naszych możliwości operacyjnych w regionie, zwłaszcza w obszarze transportu intermodalnego, na rozwój którego kładziemy nacisk – mówi Andrzej Kozłowski.

W oddziale SUUS oferuje m.in. połączenia tranzytowe przy wykorzystaniu spedycji drogowej, kolejowej, a także intermodalnej. Z kolei rozbudowana infrastruktura lotnicza, w tym lotnisko w Ałmaty, pozwala na organizację sprawnych i szybkich transportów drogą powietrzną z Kazachstanu do Europy, także do Polski. Operator zapewnia także dystrybucję towarów na rynek lokalny i do krajów ościennych oraz planuje rozwój usług magazynowych.

W regionie SUUS stawia na wewnętrzne kompetencje, a także na współpracę w ramach globalnej sieci Röhlig oraz z lokalnymi partnerami biznesowymi.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane