Carrefour otworzy centrum logistyczne w Rawie Mazowieckiej

Panattoni Europe

Wmurowano kamień węgielny pod budowę największego centrum logistycznego firmy Carrefour Polska w kraju. Właścicielem obiektu o powierzchni ponad 63 600 mkw. będzie firma deweloperska Panattoni Europe. Sieć handlowa wynajmie w nim powierzchnię na 10 lat.

Deweloper drugi raz z rzędu został wybrany przez Carrefour Polska na dostarczanie powierzchni magazynowej. Obiekt o metrażu ponad 63 600 tys. mkw. powstaje na ponad 20-ha działce w Rawie Mazowieckiej. Część magazynowa zajmie 61 500 m kw. i zostanie podzielona na różne strefy, w tym temperaturowe. Biura i pomieszczenia socjalne zaplanowane zostały na 2100 mkw. Inwestycja będzie trzecim centrum dystrybucyjnym w obecnym łańcuchu dostaw Carrefour Polska, z którego obsługiwane będą przez ID LOgistics wszystkie formaty stacjonarne sieci w środkowej i wschodniej Polsce.

Według Carrefour Polska w centrum dystrybucyjnym zatrudnionych zostanie 600 pracowników. O rekrutacji pracowników do planowanego obiektu informujemy w tekście ID Logistics zatrudni w Polsce 800 osób.

Zakończone budowy całego obiektu przewidziane jest na IV kwartał 2019 r. z wcześniejszym dostępem najemcy już we wrześniu. Umowa najmu została podpisana na 10 lat.

Pierwsza inwestycja Panattoni Europe dla Carrefour Polska powstała na przełomie 2016 i 2017 roku w Bydgoszczy i liczy ok. 38 200 mkw. Nowa inwestycja powstanie w Polsce Centralnej, pod Rawą Mazowiecką, która jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji w logistycznej. Sam obiekt będzie znajdować się tuż przy drodze ekspresowej S8, która przebiega od Wrocławia do Białegostoku i 100 km od skrzyżowania autostrad A1 z A2.

 

Podobne wiadomości
Komentarze (2)
  1. Już 3 lata temu mowilo sie ze Carefour kupił dzialkę i zbuduje centrum logistyczne. Dobrze ze cos sie wre szcie dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane