DB Schenker tworzy oddziały na Kaukazie i w Azji Środkowej

DB Schenker

Niemiecka firma logistyczna zaczyna samodzielnie obsługiwać osiem nowych krajów: Gruzję, Armenię, Azerbejdżan, Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan, Kirgistan i Tadżykistan.

Firma tworzy osiem nowych oddziałów w regionie Kaukazu i Azji Środkowej, przewidując duże perspektywy rozwoju w tym obszarze. Region położony jest na przecięciu głównych szlaków handlowych i pełni rolę węzła oraz pomostu gospodarczego między Azją i Europą.

– Ten region oferuje ogromne możliwości, które chcemy zintegrować z naszymi europejskimi i globalnymi sieciami. Dzięki obecności na lokalnym rynku możemy zapewnić naszym klientom większą międzynarodową sieć transportową, doskonałą obsługę i sprawdzoną jakość z jednego źródła – mówi Jochen Thewes, prezes DB Schenker.

Pierwsze kroki firma stawia w Kazachstanie, gdzie powstała już odrębna struktura krajowa, która od stycznia 2020 r. zostanie włączona do sieci DB Schenker.

Kolejne działania zostaną podjęte w Azerbejdżanie, gdzie lokalna agencja zostanie włączona do sieci DB Schenker w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Nowy oddział DB Schenker ma potencjał w postaci rocznego pięciocyfrowego wolumenu przesyłek. W Gruzji DB Schenker planuje również utworzenie oddziału w 2020 roku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane