W Dobroszycach powstanie centrum dystrybucyjne Lidla

Pixabay

Firma ERBUD podpisała umowę na budowę centrum dystrybucyjnego sieci handlowej Lidl w Dobroszycach k. Oleśnicy. Będzie to dwunasty obiekt logistyczny Lidla w Polsce. Wartość kontraktu wynosi 229 mln zł – to największa umowa grupy ERBUD w budownictwie kubaturowym podpisana w tym roku.

Obiekt powstanie przy ul. Zakładowej 1 w Dobroszycach i będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów Lidla w Europie. Planowana powierzchnia użytkowa nowego centrum dystrybucyjnego to około 67 tys. mkw. Jego budowa potrwa rok, a odbiór końcowy planowany jest na kwiecień 2022 r. Będzie dwunastym centrum dystrybucyjnym Lidl w Polsce.

To już kolejna współpraca ERBUD-u z siecią handlową Lidl. W latach 2018-2019 r. spółka wybudowała centrum dystrybucyjne Lidla wraz z całą przynależną infrastrukturą w Stargardzie w województwie zachodniopomorskim. Wartość kontraktu wyniosła prawie 200 mln zł. ERBUD odpowiadał również za przebudowy centrów dystrybucji sieci w Bydgoszczy i w Wyszkowie.

Wśród największych kontraktów Grupy ERBUD w tym obszarze są m.in.: Jaworznicki Park Przemysłowo-Technologiczny w Jaworznie, zakład produkcyjny firmy Bosch w Mirkowie czy centrum badawczo-rozwojowe dla Unilever w Poznaniu.

Grupa kapitałowa ERBUD jest jedną z największych grupą budowlanych w Polsce niebędących częścią międzynarodowych holdingów. Firma specjalizuje się w budownictwie kubaturowym, inżynieryjno-drogowym, przemysłowym i energetycznym. Od 2007 roku spółka ERBUD jest notowana na GPW w Warszawie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane