W Radomiu powstaje centrum logistyczne

Panattoni

W radomskiej dzielnicy Wincentów powstaje centrum dystrybucyjne Panattoni Park Radom o docelowej powierzchni 44 200 mkw.  Dwa pierwsze budynki o łącznej powierzchni 13 500 mkw. zostaną ukończone na przełomie 2022/2023 r. i mają już pierwszych najemców z branż logistycznej oraz spożywczej.

Deweloper rozpoczął budowę pierwszego kompleksu magazynowego klasy A. Panattoni Park Radom powstanie 10 km od lotniska Warszawa-Radom i zajmie łącznie 44 200 mkw. Panatonii dostrzega ogromny potencjał tej lokalizacji, która zapewnia dobry dostęp do pracowników – przy ponad 200-tysięcznej populacji miasta – i jego niską fluktuację. – W Radomiu działa około 25 tys. podmiotów gospodarczych, a miasto stało się m.in. kluczowym ośrodkiem dla rozwoju przemysłu metalowego w kraju. Ponadto otwarcie regionu na nowoczesną powierzchnię przemysłową i strategiczne położenie na skrzyżowaniu ważnych europejskich szlaków drogowych, zwiększa atrakcyjność dla logistyki, produkcji, czy sektora e-commerce. Ogromnym atutem są również niższe koszty prowadzenia działalności w porównaniu z największymi rynkami magazynowymi, przy korzystnej lokalizacji – mówi Katarzyna Osińska, development director z Panattoni.

Deweloper na przełomie 2022 i 2023 roku oda do użytku pierwsze dwie hale Panattoni Park Radom, które zajmą łącznie 13 500 mkw., z czego 8500 mkw. już zostało wynajęte przez przedstawicieli branży logistycznej oraz spożywczej. Trzecia hala, o powierzchni 30 690 mkw., powstanie w przyszłym roku. Z obiektów skorzystać będą mogły zarówno firmy lokalne, które zwiększą swój potencjał dzięki postawieniu na powierzchnię klasy A, jak i ogólnokrajowe czy międzynarodowe przedsiębiorstwa, prowadzące procesy logistyczne, produkcyjne, e-commerce oraz stawiające na tradycyjne magazynowanie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane