Eurocomplex Trucks rozbudowuje serwis w Olchowej

Volvo Polska

Spółka Eurocomplex Trucks rozbudowuje swoje centrum serwisowe samochodów ciężarowych Renault oraz Volvo w Olchowej w pobliżu Sędziszowa Małopolskiego (woj. podkarpackie). Niedawno odbyło się otwarcie nowej części warsztatowej. W hali o powierzchni 350 mkw. zainstalowano dwa podnośniki nożycowe o nośności 30 t każdy oraz wydzielone stanowisko do napraw powypadkowych.

Firma Eurocomplex Trucks powstała w 1997 r. w Krakowie jako dystrybutor samochodów w sieci Renault Trucks. W 2003 r. firma przeniosła swą działalność do nowego obiektu w podkrakowskich Piekarach zrealizowanego według europejskich standardów Renault Trucks. W 2012 r. uruchomiono kolejny punkt serwisowy w Olchowej w pobliżu Rzeszowa. Rozpoczął działalność jako jednomarkowy ale po dwóch latach stał się serwisem dwumarkowym i rozpoczął również obsługę samochodów ciężarowych marki Volvo.

12 zamiast 8 stanowisk
Obiekt w Olchowej powstał na działce o powierzchni 1,18 ha. Przed rozbudową działało w nim 8 stanowisk naprawczych, jest również myjnia, magazyn i sklep części zamiennych oraz plac manewrowo-parkingowy. Po rozbudowie w serwisie w Olchowej działać będzie 12 stanowisk do napraw samochodów ciężarowych. Funkcjonuje tam również dział sprzedaży samochodów nowych, a także filia Centrum Pojazdów Używanych.

Decyzja o rozbudowie serwisu zapadła, ponieważ dwa i pół roku temu serwis w Olchowej zaczął odczuwać zbyt duże obciążenie. Pierwszą rzeczą jaką wówczas zrobiono było zwiększenie zatrudnienia – obecnie pracuje tam 12 mechaników. – Dziś, niezależnie od tego, że jest koronawirus, jesteśmy cały czas zajęci pracą. Cały czas prowadzimy rekrutację i w tym roku jeszcze zwiększymy zatrudnienie – docelowo musi być 14-15 mechaników, aby ten obiekt biznesowo miał sens – mówi Krzysztof Bąbka, prezes Eurocomplex Trucks. – Przez lata staraliśmy się budować biznes na relacjach. To nie jest sprzedaż krótkotrwała, o sukcesie decydują relacje, które czasami buduje się latami – dodaje.

.

Na inauguracji nowej hali warsztatowej serwisu Eurocomplex Trucks pojawiło się wielu gości, w tym dyrektorzy zarządzający Volvo Trucks Polska i Renault Trucks Polska czyli Małgorzata Kulis oraz Philippe Gorjux. W otwarciu nowej hali uczestniczyli też m.in. Mariusz i Katarzyna Lis z firmy DOM-TRANS jeżdżącej ciężarówkami Renault Trucks oraz Grzegorz Charchut z firmy AG TRANS, w której flocie dominują z kolei samochody ciężarowe Volvo Trucks.

Inwestycje w Świdniku i Krakowie
Otwarcie serwisu symbolicznie zainaugurowały ciągniki siodłowe Renault Trucks i Volvo Trucks, które przerywając wstęgi w kolorze czerwonym i granatowym synchronicznie wjechały do hali, ustawiły się na 30-tonowych podnośnikach nożycowych i zostały na nich uniesione do góry.

– Rok 2020 jest rokiem dla nas bardzo pracowitym, bo prowadzimy równolegle 3 inwestycje. Pierwsza z nich to właśnie rozbudowa serwisu w Olchowej i uruchomienie hali, w której właśnie jesteśmy. Druga inwestycja, którą prowadzimy w Świdniku wspólnie z przedstawicielami importerów Volvo Trucks i Renault Trucks, polega na rozbudowie serwisu o kolejne stanowisko naprawcze i rozszerzeniu parkingu o ponad 30 miejsc. Na początek września planujemy również oficjalne przekazanie do użytkowania rozbudowanej hali serwisowej w Krakowie, gdzie też dobudowaliśmy jedną nawę – powiedział Krzysztof Bąbka.

Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska zwróciła uwagę na to, że kredyt zaufania, który otrzymała firma Eurocomplex Trucks w roku 2012 otwierając w Olchowej serwis Renault Trucks i później, gdy dołożyliśmy drugą markę – Volvo Trucks, został bardzo dobrze wykorzystany.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane