Andrzej Pawłowski został prezesem Ciech Cargo

Andrzej Pawłowski prezes Ciech Cargo
Arch. Newseria Biznes

Zmiana na stanowisku szefa spółki Ciech Cargo – przewoźnika grupy chemicznej Ciech. Nowym prezesem firmy od sierpnia 2022 roku jest Andrzej Pawłowski, wieloletni menedżer z branży kolejowej – do niedawna członek zarządu CTL Logistics.

O zmianie pracy Andrzej Pawłowski poinformował w mediach społecznościowych. – Rozpocząłem nowy etap w mojej karierze zawodowej. Od 1 sierpnia dołączyłem do silnej Grupy Ciech S.A., w której objąłem stanowisko Prezesa zarządu w Ciech Cargo Sp. z o.o. – napisał w serwisie LinkedIn.

Do końca lipca prezesem Ciech Cargo był Maciej Kempski. Z informacji na stronie internetowej spółki wynika, że Kempski nadal pracuje w firmie – na stanowisku członka zarządu.

Andrzej Pawłowski związany jest z koleją od początku kariery zawodowej, czyli od 1985 r., gdy zaczynał pracę jako nastawniczy w PKP. Nowy prezes Ciech Cargo przez lata awansował na kolei, obejmując kolejne stanowiska dyrektorskie. W latach 2011-2016 pełnił funkcję członka zarządu i dyrektora ds. sprzedaży oraz wiceprezesa i dyrektora ds. Eksploatacji w PKP Polskich Liniach Kolejowych.

Do grupy CTL Pawłowski trafił w 2017 r. Początkowo był prezesem spółki CTL Północ, a następnie wszedł do zarządu spółki CTL Logistics.

CIECH Cargo (dawniej Transoda) to przedsiębiorstwo transportowe z Inowrocławia, które powstało w 2000 r. Firma początkowo zajmowała się transportem sody. Aktualnie wykonuje przewozy m.in. węgla, kruszyw, oraz materiałów niebezpiecznych. Spółka świadczy transport kolejowy oraz zarządzania bocznicami oraz posiadanym taborem kolejowym.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane