CIECH Cargo zmienia nazwę na Qemetica Cargo

Wizualizacja malatury taboru Qemetica Cargo
CIECH Cargo

Od czerwca 2024 r. firma chemiczna CIECH zmienia się w ramach rebrandingu w Qemetica. Nazwy zmienią również spółki grupy chemicznej, w tym przewoźnik kolejowy CIECH Cargo – wkrótce na jego taborze pojawi się nowa malatura z logotypem Qemetica Cargo.

O zmianie nazwy CIECH Cargo poinformował prezes przedsiębiorstwa, Andrzej Pawłowski w mediach społecznościowych. Zmiana nazwy to dla CIECH wynika z transformacji firmy. Struktura Grupy została uporządkowana, a procesy produkcyjne i biznesowe usprawnione. Zrealizowano plan inwestycji (m.in. budując warzelnię soli w Niemczech za ok. 700 mln zł) i wdrożono długofalowy projekt transformacji energetycznej najbardziej energochłonnego biznesu: produkcji sody.

– W związku z rebrandingiem zmieni się również nazwa spółki kolejowej CIECH Cargo. Nowa nazwa to Qemetica Cargo. W najbliższych latach Qemetica Cargo, oprócz obsługi Grupy Qemetica, w większym stopniu będzie koncentrowała się na rozwoju przewozów na rynku zewnętrznym. Już dziś spółka mocno dywersyfikuje swoje przychody, wchodząc w nowe segmenty przewozów. Ponadto, z powodzeniem realizuje przewozy w nowych, bardzo wymagających segmentach przewozu paliw i gazu, których wcześniej nie realizowała, poszerzając sukcesywnie swoje portfolio klientów również w innych grupach towarowych – informuje prezes Andrzej Pawłowski.

Spółka realizuje również usługi na rynku zewnętrznym w zakresie utrzymania i naprawy wagonów i lokomotyw. Posiada również kompetencje, związane z kompleksowym utrzymaniem bocznic.

CIECH Cargo, a od czerwca Qemetica Cargo, z siedzibą w Inowrocławiu zatrudnia około 280 osób, realizując usługi kolejowe za pomocą 21 lokomotyw i 1500 wagonów towarowych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane