CTL wynajmie lokomotywy do pracy w Polsce i Niemczech

Archiwum CTL Logistics.

Do 21 sierpnia CTL Logistics czeka na oferty wynajmu / dzierżawy lokomotyw elektrycznych do prowadzenia pociągów po niemieckich oraz polskich torach. Pierwsze pojazdy mają być dostarczone przewoźnikowi w styczniu 2021 r.

Trwa postępowanie przetargowe na wynajem lub dzierżawę elektrowozów. CTL Logistics określił w jego warunkach, że chce wynająć 7 lokomotyw dla niemieckiej spółki – córki CTL GmbH oraz 2 na potrzeby polskiego rynku.

CTL Logistics chce wynająć lokomotywy o minimalnej mocy ciągłej 3000KW, zdolne prowadzić pociągi o minimalnej masie brutto 3000 ton.

Pojazdy muszą być być dopuszczone do jazdy na terytorium Polski i Niemiec.

Ofert powinny uwzględniać dwa okresy czasowe najmu: 2 lata oraz 5 lat. Muszą też uwzględniać limity kilometrów: 120 tys. km dla Polski i 150 tys. km dla Niemiec. Firma, która zaoferuje elektrowozy musi ponadto przedstawić mapę warsztatów serwisowych – nie tylko w Polsce i w Niemczech, ale także w Belgii.

Zamawiający wymaga, aby dostawa dwóch lokomotyw do jazdy po polskich oraz trzech pierwszych pojazdów do jazdy po niemieckich torach, nastąpiła w styczniu 2021 r. Dostawa kolejnych czterech lokomotyw dla CTL GmbH powinna odbyć się w kwietniu przyszłego roku.

Warunki przetargu są elastyczne, co pozwala CTL Logistics ostatecznie zamówić inną liczbę pojazdów niż deklarowana, a także określić czas najmu pojazdów dopiero w kolejnych etapach procesu wyłaniania dostawcy.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane