Dachser uruchamia serwis LCL na trasie Chiny – USA

Wikimedia

Amerykański oddział DACHSER znalazł sposób na kryzys kontenerowy. Firma uruchamia transport drobnicy, czyli LCL (less container load) między Chinami i USA. Chodzi o załadunek tylko części kontenera, aby pozostała część została wykorzystana przez innego klienta. Usługa jest oferowana na trasie z Shenzhen do Los Angeles i z Szanghaju do Long Beach.

– Klienci przyszli do nas szukając rozwiązania problemów ze stłoczeniem ładunków w portach Los Angeles i Long Beach. Problemy z wydajnością i niepewne harmonogramy wysyłek powodowały opóźnienia, które miały wpływ na ich działalność. Dzięki stałym, cotygodniowym rejsom przyspieszona usługa LCL wprowadziła niezawodność dostaw i krótszy czas tranzytu – powiedział Sebastian Wulff, szef Ocean Freight w DACHSER USA.

W ramach LCL DACHSER USA oferuje dwie trasy: z portu Yantian / Shenzhen do portu w Los Angeles oraz z portów Xiamen, Ningbo i Szanghaj do portu Long Beach.

Na obu trasach zaoferowano stałe rozkłady i krótkie czas postoju. Na trasie z portu Shenzhen do Los Angeles ładunki docierają w ciągu 12 dni, a na trasie z Szanghaju do Long Beach po 10 dniach.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane