DB Schenker wdroży 800 nadwozi typu swap body

DB Schenker

Przewoźnik z Grupy DB poinformował, że najważniejszym projektem w tym roku dla biznesu lądowego będzie wdrożenie nadwozi wymiennych. W ramach inwestycji kupowane są specjalne kontenery typu swap body oraz modernizowane terminale i place manewrowe.

– Krok po kroku wprowadzamy plan wdrożenia 800 nadwozi wymiennych. Jest to jeden z elementów realizowania naszych ambicji bycia najlepszym i największym operatorem w transporcie międzynarodowym, jak i liderem na rynku krajowym – mówi Marlena Dorniak, szef Rozwoju Biznesu Klastra Europy Północno-Wschodniej w DB Schenker.

Obecnie operator logistyczny dysponuje 280 kontenerami, które poruszają się po całej Polsce, a kolejne 79 czeka już na włączenie do sieci. Osiem oddziałów DB Schenker, m.in. w Warszawie, Poznaniu i Krakowie zostało wyposażonych w ciągniki terminalowe – Kamagi, które usprawniają proces obsługi kontenerów na terenie obiektów operatora logistycznego. Firma współpracuje z przewoźnikami, którzy na potrzeby obsługi nadwozi zakupili odpowiedni sprzęt i wciąż trwają rozmowy z innymi chętnymi.

– W ramach projektu modernizujemy nasze terminale: zabezpieczamy podłoża, dostosowujemy place manewrowe, jak również powiększamy miejsca parkingowe, wyznaczając dedykowaną przestrzeń dla nadwozi wymiennych. Równolegle trwają prace informatyczne, polegające m.in. na modyfikacji naszego systemu operacyjnego i wdrożeniu nowych aplikacji do zarządzania placem oraz flotą kontenerów. Wszystko po to, aby w pełni wykorzystać potencjał swap body – wyjaśnia Marlena Dorniak.

Zastosowanie stosowanego w Europie Zachodniej systemu nadwozi wymiennych pozwala nie tylko bardziej efektywnie realizować cele operacyjne, ale również środowiskowe. Zestawy swap body z podwójną podłogą mają większą objętość niż tradycyjne naczepy, co oznacza mniejszą liczbę pojazdów na drogach i – co się z tym wiąże – niższą emisję spalin.

Dzięki wdrożeniu nadwozi wymiennych w transporcie towarów w krajowej sieci DB Schenker może ograniczyć emisję dwutlenku węgla o około 1100 ton rocznie.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane