DFDS włącza ICT Logistics do swojej sieci logistycznej

DFDS

Operująca na terenie całej Europy duńska firma logistyczna DFDS przejęła spółkę ICT Logistics, która świadczy usługi spedycyjne oraz przewozy drogowe. Dzięki włączeniu jej usług do swojej oferty DFDS może zaoferować teraz nowe połączenia m.in. do krajów Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej.

Porozumienie o przejęciu duńskiego ICT Logistics zawarto we wrześniu 2021 r. DFDS posiadał mniejszościowy pakiet akcji tej firmy od 2006 r. ale dopiero teraz zdecydować się na wykup większości akcji. Aktualnie ogłoszono rozpoczęcie procesu integracji przejętej spółki z siecią logistyczną DFDS.

ICT Logistics ma główną siedzibę w duńskim Herning. Firma specjalizuje się w transporcie m.in. drobnicy i ładunków ponadgabarytowych. Firma jest obecna w krajach bałtyckich, w Europie Środkowo-Wschodniej i w krajach WNP, co stanowi dla DFDS szansę na zwiększenie obecności w tych właśnie krajach. DFDS zyska też dostęp do nowych branż, bo przejęta firma świadczy przewozy maszyn rolniczych, budowlanych i leśnych. Ma też klientów z branży motoryzacyjnej.

Założona w 1997 r. ICT Logistics posiada 20 ciężarówek, 600 naczep, zatrudnia 28 kierowców i przewozi blisko 650 ładunków tygodniowo.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane