Do floty UPS dołącza kolejnych 8 frachtowców Boeinga

UPS

Amerykańska firma logistyczna UPS podjęła decyzję o powiększeniu floty i zakupie ośmiu nowych samolotów Boeing 767. Po sfinalizowaniu transakcji flota lotnicza UPS liczyć będzie 108 samolotów.

Inwestycja jest kluczowa dla realizacji globalnej strategii firmy. Dodatkowo, nowe frachtowce mają zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na usługi logistyczne, jakie charakteryzuje dynamiczne rynki np. w sektorze opieki zdrowotnej czy w środowisku rozwijających się, małych firm.

Flota samolotowa jest jedną z najwszechstronniejszych, ponieważ umożliwia ona połączenia zarówno między europejskimi krajami, jak i z resztą międzynarodowych rynków. Zależy nam na tym, żebyśmy mieli jak najwięcej opcji, które pomagają nam zapewnić wyjątkowe usługi klientom. Realizację tego celu rozpoczęliśmy już w grudniu ubiegłego roku, kiedy to złożyliśmy zamówienie na pierwszych 19 frachtowców. Teraz zamówiliśmy kolejne osiem. Pozyskanie 27 nowych samolotów znacznie zmodernizuje naszą obecną flotę, jednocześnie poprawi się wydajność, ekspresowość oraz elastyczność naszych usług – komentuje Nando Cesarone, UPS executive vice president and president U.S.

Boeing 767 umożliwia transport nawet 52,4 ton ładunku. Od 1995 roku do floty UPS trafiło już 80 maszyn tego typu. Pierwsze zamówione samoloty mają zostać dostarczone do przewoźnika już w 2025 roku.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane