Drugie podejście PCC Intermodal do zakupu 150 wagonów

Arch. PCC Intermodal

Przewoźnik kolejowy ogłosił w czerwcu przetarg na dostawę 150 platform intermodalnych, ale nie otrzymał oferty mieszczącej się w jego budżecie. We wrześniu ogłoszone nowe zapytanie ofertowe. Termin składa dokumentów ustalono na 21 października. Osiem dni później oferenci wezmą udział w aukcjach elektronicznych.

PCC Intermodal chce kupić 150 wagonów – platform z opcją zamówienia dodatkowych 40 jednostek.

Postępowanie podzielono na trzy części. Pierwsza dotyczy dostawy 50 wagonów 60′, druga 40 wagonów 80′, a trzecia 60 wagonów 60′. Tabor ma być dostarczony zamawiającemu w ciągu 18 miesięcy od zawarcia umowy.

Zakup wagonów zostanie dofinansowany środkami unijnymi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (2014-2020), Działanie 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych (grupa C Transport intermodalny). PCC Intermodal otrzyma dotację wysokości 89,45 mln zł.

Zamówienie PCC Intermodal jest drugim, dofinansowanym z działania 3.2, które musiało być ponowione, ponieważ oferty były droższe od budżetu kupującego. Identyczne trudności miała spółka Lotos Kolej, która w drugim przetargu znacząco ograniczyła liczbę zamawianych jednostek taborowych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane