Dwie oferty na dostawę 108 wagonów dla Lotos Kolej

Adam Brzozowski

W drugim przetargu gdańskiego przewoźnika na dostawę wagonów – platform kontenerowych, tym razem 108 sztuk, wzięło udział dwóch producentów: bułgarski Kolowag i słowacka Tatravagónka. Obie firmy mają szanse na zlecenie, bo przetarg podzielony był na dwie części. Oferenci stoczyli w nim dogrywkę.

Pierwsza część postępowania to zamówienie na platformy sześcioosiowe o łącznej długości ładunkowej 80 stóp. Lotos Kolej zamówi 72 takie pojazdy.

Oferta Kolowagu po dogrywce wyniosła 32,32 mln zł i zdobyła 100 punktów. Lotos Kolej wybrał ją jako najkorzystniejszą. Oferta Słowaków nie była dużo wyższa, wyniosła 32,38 mln zł i otrzymała 99,82 punktów.

Druga część zamówienia dotyczyła 36 platform czteroosiowych o długości 40 stóp. Ofertę złożyła tylko Tatravagónka, która wyprodukuje i dostarczy przewoźnikowi tabor za 11,3 mln zł. Oferta otrzymała 100 punktów.

Za 108 platform intermodalnych Lotos Kolej będzie musiał zapłacić w sumie 43,6 mln zł.

Jest to drugi przetarg przewoźnika Grupy Lotos na wagony – platformy. Pierwsze postępowanie na 216 wagonów zakończyło się podpisaniem umowy z firmą Kolowag. W ramach programu inwestycji intermodalnych Lotos Kolej zamówił też lokomotywę z Newagu.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane