ECR zmienia nazwę na DB Cargo France

DB Cargo France

DB Cargo kończy integrację z francuskim przewoźnikiem Euro Cargo Rail (ECR), który zmienił właśnie nazwę na DB Cargo France. Niemiecki operator kolejowy zapewnia, że dzięki integracji podmiotów pod szyldem DB pociągi międzynarodowe są wyprawiane szybciej i szybciej docieraj do stacji docelowej.

DB Cargo obecne jest w 17 krajach, w których funkcjonują osobno jego spółki – są niezależne i zarządzane lokalnie. Nowa narodowa firma – DB Cargo France (do niedawna Euro Cargo Rail) również posługuje się teraz logotypem grupy DB, potwierdzając swoją przynależność do tej największej europejskiej kolei towarowej. Niemieckie przedsiębiorstwo zapewnia, że przynależność do grupy pozwala funkcjonować kolejarzom z większą niezawodnością. Pociągi międzynarodowe DB Cargo płynnie pokonują przejścia graniczne i cechuje je większa punktualność. Również usługi intermodalne end-to-end (magazynowanie, załadunek/rozładunek, pierwsza/ostatnia mila) są prowadzone lokalne.

Euro Cargo Rail to firma założona w 2005 r. przez Enayglish Welsh & Scottish Railw. Została kupiona przez koleje niemieckie w 2007 r. Operator zatrudniający obecnie 900 osób oferuje przewozy kolejowe oraz usługi spedycyjne (od planowania po dostawę) na terenie Francji.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane