Ellina Lolis pokieruje spółką Girteka Poland

Girteka Poland

Litewski przewoźnik drogowy Girteka podjął decyzję o wzmocnieniu polskiej spółki. Na jej czele stanęła nowa prezes Ellina Lolis. Jej zadaniem będzie rozwój działalności firmy w Polsce oraz w Europie Zachodniej.

Po przeprowadzeniu zmian w strukturze organizacyjnej Grupy Girteka, firma chce wzmocnić teraz obecność na rynkach Europy w tym również w Polsce, która ma strategiczne znaczenie dla przyspieszenia ekspansji w Europie Zachodniej. To zadanie powierzono nowej prezes zarządu Girteka Poland – Ellinie Lolis, menedżerce z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu i rozwoju firm na rynku logistycznym.

Z Hillebrand do Girteka Poland

Ellina Lolis doświadczenie zdobywała podczas realizacji i zarządzania projektami dla globalnych firm logistycznych, obecnych na rynkach Bliskiego Wschodu, Europy oraz byłych krajów WNP. W 2019 r. Ellina Lolis objęła stanowisko country managera a następnie wiceprezesa zarządu Hillebrand Poland, globalnego operatora logistycznego dla branży beverage, gdzie z sukcesem rozwinęła działalność firmy w 12 krajach. Ellina Lolis posługuje się biegle czterema językami. Jako nowa prezes zarządu Girteka Poland będzie odpowiadać za rozwój działań w Polsce, skupiając się na usługach serwisowych i rozwoju floty dla Grupy Girteka.

– Stając na czele oddziału w Polsce podejmuję ogromne wyzwanie. Wierzę, że z zespołem tak świetnych ekspertów i zaangażowanych w pracę ludzi, zrealizujemy założone cele. Będziemy rozwijać nie tylko usługi, ale też wzmacniać i rozbudowywać zespół naszych specjalistów, w tym kierowców oraz serwisantów – zapowiada Ellina Lolis, prezes Girteka Poland.

Na początku 2022 roku Girteka otworzyła w Sadach pod Poznaniem największą w swojej europejskiej sieci bazę transportową. W bazie wykonywany jest m.in. serwis samochodów. Na powierzchni 10,5 ha znajduje się część administracyjna, zaplecze dla kierowców (prysznice, pralnia, punkt medyczny, noclegi) oraz baza serwisowa dla 80 aut ciężarowych.

Girteka wyda 5 mln euro na wyposażenie bazy

Dodatkowo przygotowany został parking zewnętrzny na ponad 200 ciągników z naczepami. W podpoznańskiej bazie Girteki, gdzie pracuje obecnie 8,2 tys. kierowców oraz 450 mechaników, obsługiwanych może być jednoczenie do 4 tys. samochodów. Baza w Sadach to trzecia baza Grupy, który uzupełnia sieć baz transportowych na Litwie, zlokalizowanych w Wilnie i Siauliai. W ciągu pięciu lat firma planuje zainwestować co najmniej 5 mln euro w jej wyposażenie i utrzymanie.

Z bazy Girteki w podpoznańskich Sadach będą obsługiwane rynki Europy Zachodniej, gdzie aktualnie firma prowadzi ekspansję i rozwój usług logistycznych.

Firma posiada własną flotę nowoczesnych pojazdów ciężarowych w Europie, która liczy ponad 9 tys. ciągników (EURO 6) i 9,8 tys. naczep, w tym 7,4 tys. chłodni. Rocznie kierowcy Girteki wykonują już blisko 1 milion przewozów FTL w Europie, Skandynawii oraz do krajów byłej WNP i Azji Centralnej. W Polsce firma obecna jest od 2019 roku, gdzie ma bazę transportową w Sadach oraz oddział jednej z marek Grupy w Rawie Mazowieckiej.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane