Francuski GEODIS przejmuje PEKAES

PEKAES

Fundusz Innova Capital sprzedał ponad 64 proc. akcji w PEKAES francuskiej firmie logistycznej GEODIS. Nowy inwestor znacząco rozszerzył tym samym działalność w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Transakcję muszą jeszcze zatwierdzić francuskie i polskie organy regulacyjne.

– Przejęcie jest dużym krokiem w kierunku konsolidacji obecności GEODIS w regionie, który uważamy za strategiczny dla rozwoju naszej Grupy. PEKAES ma doskonały zasięg geograficzny działalności, a zespół firmy jest wysoko ceniony za jego profesjonalizm. Uzupełniające się portfele klientów i połączone kompetencje pozwolą nam zaoferować polskim firmom szeroki zakres usług międzynarodowych. Nasi klienci będą mogli skorzystać z doświadczenia PEKAES w Polsce, która jest trzecim największym rynkiem logistycznym w Europie. Cieszymy się, że możemy powitać wszystkich pracowników i kierownictwo PEKAES w rodzinie GEODIS – powiedziała Marie-Christine Lombard, dyrektor generalna GEODIS.

– Cieszymy się, że możemy połączyć siły z Grupą GEODIS, aby zaoferować naszym klientom globalny zasięg w połączeniu z potężną siecią logistyczną i transportową – komentuje Maciej Bachman, prezes spółki PEKAES.

Polski przewoźnik dołączy do linii biznesowej GEODIS Road Transport. 

Co wiemy o GEODIS? Firma jest obecna w 67 krajach. Jest największym podmiotem logistycznym we Francji i 6. w Europie oraz 7. na świecie. W 2019 r. GEODIS zatrudniał ponad 41 tys. pracowników i wygenerował sprzedaż na poziomie 8,2 mld euro.

PEKAES zatrudnia ponad 1200 osób w swoich 20 oddziałach w Polsce, 3 terminalach kolejowych i 6 magazynach logistycznych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane