Girteka chce zatrudniać 100 kierowców tygodniowo

Girteka Logistics

Największa europejska firma transportowa, litewska Girteka Logistics, ogłosiła, że wprowadza do eksploatacji ciągnik siodłowy z naczepą nr 7000. Jest nim pojazd Volvo FH. W planach przewoźnika jest zakup kolejnych ciągników tej serii. Do 2021 r. firma chce mieć 10 tys. samochodów.

Jeszcze w 2016 r. Girteka posiadała 2900 pojazdów, a dziś powiększyła flotę do 7 tysięcy.

– Cieszymy się, że możemy dostarczyć specjalną ciężarówkę Volvo FH do floty Girteka Logistics. To przełomowe wydarzenie umacnia naszą ponad dziesięcioletnią współpracę – komentuje Jarkko Aine, dyrektor zarządzający Volvo Trucks Litwa.

Do 2021 r. Girteka chce mieć 10 tys. ciągników oraz zatrudniać 20 tys. kierowców. Firma ma tak duże potrzeby kadrowe, że każdego tygodnia chce zatrudniać stu kierowców.

– Brexit, nowe przepisy w UE oraz potencjalne spowolnienie unijnych gospodarek to jedne z największych wyzwań stojących przed naszą branżą. Dzięki dużej skali działalności oraz dojrzałości procesów wewnętrznych znajdujemy sposoby na dostosowanie się do zmian rynkowych – twierdzi Kristian Kaas Mortensen, odpowiedzialny w Girteka Logistics za partnerstwa strategiczne.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane