Girteka ogranicza działalność w Europie Wschodniej

Girteka Logistics

Największy przewoźnik drogowy w Europie, litewska Girteka Logistics poinformował, że potępia inwazję Rosji na Ukrainę. Z powodu trwającej wojny firma wydziela działalność w Europie Wschodniej z ogółu operacji i stawia sobie za cel rozwój przewozów w krajach Unii Europejskiej oraz w Skandynawii.

Skupiamy się teraz na zdrowiu, bezpieczeństwie i na dochodach rodzin naszych kolegów (z Ukrainy – przyp. red.). Od pierwszego dnia agresji zapewniamy pomoc finansową naszym kolegom, których ta agresja dotknęła – powiedział Edvardas Liachovičius, dyrektor generalny Girteka Holding.

Główną działalnością grupy jest aktualnie przewóz ładunków całopojazdowych w UE i Skandynawii. W 2021 r. operacje w tym regionie Europy wygenerowały 80 proc. przychodów firmy. Kiedy Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, firma zawiesiła inwestycje w Rosji i przestała świadczyć usługi dla firmom objętych sankcjami.

Działalność na wschodzie Europy została ponadto wydzielona ze spółki. Osobny dział, działający teraz niezależnie, będzie koncentrował się na rozwoju transportu ładunków między krajami azjatyckimi (Chiny i Kazachstan itp.) a Europą.

Girteka zatrudnia ponad 20 tys. pracowników i posiada 9 tys. ciężarówek.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane