Globl Ocean Link uruchomi pociągi z Gdańska do Kijowa

Pociąg z naczepami na wagonach.
Global Ocean Link

Ukraińska firma Global Ocean Link, specjalizująca się w transporcie intermodalnym, nawiązała współpracę z Kolejami Ukraińskimi (Ukrzaliznycia) oraz litewskim przewoźnikiem LTG Cargo w celu uruchomienia nowych połączeń międzynarodowych. W planach są regularne przewozy naczep i kontenerów koleją na trasach Kowno – Kijów i Gdańsk – Kijów.

Pierwszy, testowy pociąg z naczepami na trasie Kowno (Litwa) – Kijów (Ukraina) z rozładunkiem w Obuchowie (region kijowski), dojechał już do stacji docelowej. Global Ocean Link (GOL) poinformował, że wkrótce zostaną uruchomione na tej trasie regularne składy, liczące 36 wagonów. Dodatkowo uruchomiony zostanie intermodalny pociąg z Gdańska do Kijowa. – Pracujemy już też nad organizacją transportu kontenerowego w odwrotnym kierunku, czyli w eksporcie – informuje GOL.

Ukraińskie przedsiębiorstwo podkreśla, że intermodalne pociągi są alternatywną dla zatorów w transporcie drogowym na granicy polsko-ukraińskiej, gdzie od strony Ukrainy na wjazd czekało 20 listopada 2023 r. 2900 samochodów. Przepustowość przejść, w związku z protestami polskich przewoźników, spadła do kilku pojazdów na godzinę. Przewóz naczep koleją pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane