LTG wybierają nowego dyrektora generalnego

LTG

Koleje litewskie – Lietuvos Geležinkeliai (LTG) wszczęły procedurę wyboru nowego dyrektora generalnego. Do głównych zadań przyszłego szefa LTG należeć będzie dalsza dywersyfikacja działalności, która pozwoli znaleźć nowych klientów na przewozy ładunków po tym, jak kolejowa grupa zerwała współpracę z kontrahentami z Białorusi.

– Głównym wyzwaniem dla Grupy LTG jest przyspieszenie dywersyfikacji i związanych z nią zmian strukturalnych i cyfryzacji. Analizujemy i szczegółowo oceniamy wpływ rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ale już teraz widać, że sytuacja wymaga jeszcze szybszych działań. Szybkie reagowanie na zmiany jest dziś szczególnie ważne, tak samo jak skuteczne dostosowywanie się do zmieniającego się otoczenia biznesowego i wyznaczanie jasnych kierunków na przyszłość. Mamy nadzieję, że przyszły lider firmy będzie nadal motywował zespół na pracy i wniesie znaczący wkład w rozwój kolei – najbardziej zrównoważonego środka transportu – na Litwie – komentuje Kęstutis Šliužas, prezes zarządu LTG.

Dyrektora generalnego LTG powołuje zarząd spółki. W wyborze odpowiednich kandydatów pomoże firma Master Class Lietuva, ekspert ds. rekrutacji. Spółka została wybrana w drodze zamówienia publicznego.

Nowy dyrektor generalny LTG rozpocznie pracę prawdopodobnie w drugiej połowie roku.

Aktualnie p.o. dyrektora generalnego LTG jest Egidijus Lazauskas, wcześniej prezes LTG Cargo. Zarząd LTG powołał go na to stanowisko, kiedy pod koniec 2021 r. ze stanowiska dyrektora generalnego zrezygnował Mantas Bartuškas.

Lietuvos Geležinkeliai jest grupą pięciu spółek (lie nie licząc spółki – matki): LTG Cargo , LTG Link, LTG Infra, Centrum Budowy Kolei, Budowa Rail Baltica. Grupa zatrudnia prawie 8 tys. osób.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Polecane