Pierwsze połączenie lotnicze Billund – Hangzhou

Maersk

Samolot AP Moller – Maersk (Maersk) wyleciał w inauguracyjny rejs, który pozwoli firmie oferować regularny transport ładunków między duńskim lotniskiem Billund (BLL) a chińskim portem lotniczym Hangzhou. Usługa jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie kontrahentów duńskiego potentata na przewozy między Chinami i Europą.

Inauguracyjny rejs, który rozpoczyna usługę frachtu o nazwie Eurazja rozpoczął się 20 marca 2023 r. W planach Maersk są trzy loty tygodniowo realizowane przebudowanymi samolotami Boeing 767-300, które niedawno zostały włączone do floty Maersk Air Cargo. Wszystkie loty między Europą a Chinami będą obsługiwane przez wewnętrzną linię lotniczą Maersk.

– Wraz z wprowadzeniem naszej nowej usługi zrobiliśmy kolejny krok naprzód , aby oferować prawdziwie zintegrowaną logistykę. Chcemy zapewnić kontrahentom niezawodność i odporność w ich łańcuchach dostaw. Fracht lotniczy z regularnymi lotami i kontrolowaną przepustowością jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów – powiedział Michel Pozas Lucic, global head of air w A.P. Moller – Maersk.

Maerks spodziewa się, że z przewozów lotniczych na trasie między Danią i Chinami zainteresują dla spedytorzy towarów o wysokiej wartości, a także produktów wrażliwych.

Maersk posiada na lotnisku Billund w Danii otwarty niedawno hub lotniczy, który pozwala uniknąć zatorów i opóźnień, występująch zwykle na większych lotniskach.

Duńska firma niedawno uruchomiła również nową usługę frachtu lotniczego z regularnymi lotami między Greenville-Spartanburg w Karolinie Południowej (GSP) a Incheon w Korei (ICN). Rejsty te obsługuje przewoźnika Amerijet International z siedzibą w Miami.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane