Metrans zainwestował w spółki logistyczne na Bałkanach

Metrans

Czeski przewoźnik kolejowy Metrans poinformował o powiększeniu grupy swoich podmiotów poprzez zakup większościowego pakietu akcji chorwackiej spółki Adria Rail. Dzięki tej transakcji zyskał przewoźnika kolejowego realizującego przewozy w Chorwacji oraz terminal intermodalny w Serbii.

Metrans przejął większościowy pakiet akcji (51 proc.) Adria Rail. Chorwackie przedsiębiorstwo posiada trzy podmioty: spółkę matkę – Adria Rrail Rijeka, lokalnego przewoźnika kolejowego, który świadczy przewozy na terenie Chorwacji, spółkę kolejową Adria Rail Operator, a także serbskie przedsiębiorstwo “Družstvo za intermodalni prevoz” – zarządcę terminalu przeładunkowego w Indijaa w pobliżu Belgradu.

– „Naszym celem jest stworzenie regularnego połączenia między portami Adriatyku oraz terminalem Indija. W kolejnym etapie zintegrujemy serbski terminal z siatką połączeń Metrans, w której znajdują się terminale w Budapeszcie oraz w Dunajská Streda na Słowacji. W efekcie pozyskaliśmy dla naszej sieci 20. terminal oraz będziemy uruchamiali nowe połączenia do i z portów na południu i północy Europy” – czytamy w komunikacie Metrans skierowanym do jego partnerów biznesowych.

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane